POMOC / CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Wszystkie filtry BRITA charakteryzują się dużą wydajnością filtrowania, czyli redukcją substancji negatywnie wpływających na smak i zapach wody, takich jak chlor. Dodatkowo, instalacja, aktywacja i przechowywanie filtrów BRITA są bardzo proste.

 

Wkład BRITA MAXTRA+:

Nowatorski wkład BRITA MAXTRA+ dostarcza około 100 litrów świeżej, filtrowanej wody przez okres do 4 tygodni. Zawarta w nim żywica jonowymienna zmniejsza zarówno twardość węglanową wody (kamień), jak i zawartość metali, takich jak miedź i ołów. Węgiel aktywny zmniejsza ilość substancji, które mogą negatywnie wpływać na smak wody, takich jak chlor i związki chloru   (jeśli występują).  

 

BRITA MicroDisc:

Kompaktowe i wydajne filtry BRITA MicroDisc filtrują do 150 litrów wody przez okres do 4 tygodni. Funkcja ActivSelect zatrzymuje niepożądane substancje, które negatywnie wpływają na smak wody (np. chlor), jednocześnie pozostawiając w filtrowanej wodzie minerały, takie jak wapń czy magnez.

Zarówno filtry BRITA MAXTRA+, jak i MicroDisc można szybko i łatwo zamontować.

 

Wkład BRITA MAXTRA+:

Napełnij dzbanek lub miskę wodą. Zanurz wkład BRITA MAXTRA+ w zimnej wodzie i delikatnie potrząśnij nim, aby usunąć z jego wnętrza pęcherzyki powietrza. Włóż wkład do lejka dzbanka i dwukrotnie przelej wodę przez filtr. Po wylaniu dwóch pierwszych litrów wody filtr BRITA jest gotowy do użytku.

 

BRITA MicroDisc:

Przed pierwszym użyciem filtra MicroDisc umieść go pod bieżącą wodą i lekko potrzyj palcami obie strony dysku przez około 30 sekund. To pozwoli skutecznie usunąć pył węglowy, który może występować na powierzchni dysku.

Filtry dzbankowe BRITA najlepiej przechowywać w chłodnym miejscu, na przykład w lodówce. Należy pamiętać,  aby nie wystawiać dzbanków bezpośrednio na działanie promieni słonecznych oraz zużyć wodę znajdującą się w pojemniku w ciągu jednego dnia.

Nie. Systemy filtracyjne BRITA zostały zaprojektowane do użytku jedynie z wodą kranową pochodzącą z wodociągów lub z ujęcia prywatnego, z którego woda jest dopuszczona do spożycia.

Wydajność wkładu MAXTRA+ zależy od jakości wody na danym obszarze, przykładowo od jej twardości. Wkład filtrujący BRITA MAXTRA+ może przefiltrować do 100 litrów wody w regionach, w których występuje twarda woda (woda o twardości węglanowej od 12° do 14,5° według niemieckiej skali twardości). W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów filtracji zaleca się wymianę wkładu MAXTRA+ co 4 tygodnie. Dzbanek filtrujący do wody BRITA został wyposażony we wskaźnik wymiany wkładu, który przypomina o konieczności wymiany wkładu.

Wkład MicroDisc należy wymieniać co cztery tygodnie – zapewni to optymalną wydajność.

Wszystkie filtry BRITA pomagają znacznie ograniczyć zużycie plastikowych butelek. Dzięki wysokiemu poziomowi podatności na recykling komponenty BRITA mają pozytywny i zrównoważony wpływ na środowisko.

Jeśli system BRITA nie spełnia Twoich oczekiwań, oddamy Ci kwotę wydaną na jego zakup. Możesz zwrócić produkt BRITA w ciągu 30 dni (od daty zakupu produktu), określając powód zwrotu. Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta pod numerem 22 721 24 40 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00 lub napisz na adres brita(at)brita.pl

Jeśli są prawidłowo przechowywane, wszystkie oryginalne wkłady BRITA można trzymać przez 4 lata. Prawidłowe warunki przechowywania obejmują: zakres temperatur od 1°C do 50°C, nie narażenie na bezpośrednie działanie promieniowania słonecznego lub gorąca oraz pozostawienie wkładu w szczelnie zapakowanym, oryginalnym opakowaniu.

Najlepiej, jeśli filtrowana woda zostaje zużyta w ciągu jednego dnia. Aby uniknąć wydłużania okresu używania filtra, przykładowo na czas wyjazdu na urlop, BRITA zaleca, aby wyjąć wkład MAXTRA+, wylać wodę pozostającą wewnątrz dzbanka oraz luźno włożyć wkład MAXTRA+ do lejka.

BRITA oferuje części zamienne do swoich produktów (zależnie od dostępności). Aby kupić części zamienne, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Możesz zarejestrować swoje produkty na www.register.brita.net, aby uzyskać dostęp do licznych dodatkowych usług, korzyści i ciekawych ofert.

Filtry do wody BRITA zostały zaprojektowane do filtracji wody kranowej pochodzącej z wodociągów lub wody z ujęć prywatnych, które zostały przebadane pod kątem przydatności wody do spożycia. Wystarczy napełnić filtr wodą z bezpiecznego źródła,  aby cieszyć się  smaczną filtrowaną wodą BRITA.

Nowy, udoskonalony filtr MicroDisc z węglem aktywnym stosowany w butelce BRITA fill&go Vital działa prawidłowo przez 4 tygodnie.

Na pewno, ponieważ jeden filtr BRITA może przefiltrować 150 litrów wody, co stanowi 300 półlitrowych, plastikowych butelek. Litr filtrowanej wody BRITA kosztuje zaledwie 13 groszy.​

Fill&go Vital to ekologiczna alternatywa dla plastikowych butelek, która pomaga zredukować ich użycie. Dzięki temu rozwiązaniu wszyscy wygrywają – Twój portfel  i środowisko.

Butelka do picia jest wykonana z wysokiej jakości materiału syntetycznego, który nie zawiera bisfenolu A (BPA). Ma ona atest dopuszczający do kontaktu z żywnością, wydany przez German Technical Inspection Institution.

Tak, wszystkie elementy butelki BRITA fill&go Vital można myć w zmywarce.

Butelki do picia są dostępne w czterech modnych kolorach: różowym, niebieskim, limonkowym i fioletowym.

Nowatorski filtr z węglem aktywnym usuwa zanieczyszczenia, które mogą negatywnie wpływać na zapach lub smak wody. Składniki mineralne, takie jak wapń czy magnez, nie są zatrzymywane przez filtr.

Butelka na wodę fill&go Vital ma pojemność 600 ml.

Tak. Filtr dzbankowy BRITA fill&enjoy Style można myć w zmywarce w temperaturze do 50 stopni Celsjusza. Pamiętaj, że wskaźnika BRITA Smart Light nie można myć w zmywarce i należy go wyjąć z pokrywki przed włożeniem jej do zmywarki. Aby uniknąć odbarwienia filtra dzbankowego BRITA, nie należy myć go razem z brudnymi talerzami, naczyniami, filiżankami itp., ponieważ wszelkie resztki żywności mogą trwale zabrudzić filtr. Wymontowany wskaźnik BRITA Smart Light można czyścić miękką, wilgotną szmatką lub gąbką.

Tak. Do mycia należy użyć wody z mydłem i miękkiej szmatki lub gąbki. BRITA Style należy wytrzeć miękkim ręcznikiem albo zostawić do naturalnego wyschnięcia z dala od źródeł ciepła. Unikaj wszelkich materiałów ściernych, nawet sody oczyszczonej, gdyż mogą one spowodować zmatowienie wykończenia i/lub pozostawić rysy.

Nowy filtr dzbankowy BRITA fill&enjoy Style jest wyposażony w nowy, udoskonalony wkład MAXTRA+ Universal. Poprzednie wkłady MAXTRA NIE pasują do nowego dzbanka.

Zużyty wkład MAXTRA+ Universal można wyrzucić jak normalne śmieci.

Należy nacisnąć przycisk LED na pokrywce przez około 5 sekund, aż zielone światło rozbłyśnie i zgaśnie trzy razy. Oznacza to, że wskaźnik BRITA Smart Light jest gotowy do użycia. Przycisk LED zacznie migać na żółto podczas użycia, gdy zbliży się czas wymiany wkładu. Gdy wskaźnik będzie migać na czerwono, należy wymienić wkład. Przy typowym przepływie podczas wylewania przefiltrowanej wody nastąpi to po 4 tygodniach lub 100 litrach.

Aby zamocować wskaźnik BRITA Smart Light w pokrywce, wystarczy przekręcić go w prawo do oporu od spodu pokrywki. Aby go usunąć, należy przekręcić go w lewo.

Okres działania BRITA Smart Light wynosi około pięć lat. Pod koniec tego okresu należy pamiętać o utylizacji zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi zaleceniami i przepisami. W celu utylizacji zużytego wskaźnika BRITA Smart Light z baterią należy usunąć go z pokrywki przez przekręcenie w lewo.

Lampka zielona: Wkład filtrujący MAXTRA+ Universal działa z optymalną wydajnością. Lampka żółta: Zbliża się termin wymiany wkładu filtracyjnego. Należy kupić nowy wkład. Lampka czerwona: Należy wymienić wkład filtracyjny. Wkład filtracyjny należy wymienić po 4 tygodniach lub przefiltrowaniu 100 litrów wody przy założeniu typowego przepływu podczas wylewania przefiltrowanej wody.

Wydajność filtra można sprawdzić w dowolnej chwili. Wystarczy nacisnąć palcem przycisk LED na górze pokrywki, aby zobaczyć bieżący stan filtra. Podczas każdego użycia filtra dzbankowego BRITA fill&enjoy Style wskaźnik BRITA Smart Light informuje czy konieczna jest wymiana wkładu filtracyjnego za pomocą migających kolorowych lampek.

Pojemność całkowita wynosi 2,4 l. Dzbanek mieści 1,4 l filtrowanej wody, a lejek ma pojemność 1 litra.

NIE. Dzbanek BRITA fill&enjoy Style jest przeznaczony tylko do wody pitnej, na przykład wody kranowej pochodzącej z wodociągów miejskich.

Tak, mieści się na wszystkich standardowych półkach w drzwiach lodówki. Wyjątkiem jest model BRITA fill&enjoy Style XL. Uwaga: dzbanka nie należy przetrzymywać w pozycji leżącej, ponieważ nie jest szczelnie zamykany.

Ma około 27 cm wysokości, dzięki czemu można wygodnie nalewać wodę we wszystkich standardowych zlewach i umywalkach.

BRITA fill&enjoy Style jest dostępny w trzech modnych kolorach: szarym, niebieskim i limonkowym.

Tak. Części zamienne mogą być przesłane odpłatnie przez lokalnego przedstawiciela BRITA.

Tak. BRITA oferuje „gwarancję zwrotu pieniędzy”, w ramach której można zwrócić produkt w ciągu 30 dni od zakupu.

Przed pierwszym użyciem karafki filtrującej fill&serve przemyj ją delikatnym środkiem myjącym. Myj regularnie karafkę filtrującą wodę fill&serve ręcznie lub w zmywarce (w temperaturze nie wyższej niż 50°C). Uwaga: Zmywarka może uszkodzić wskaźnik BRITA Memo wbudowany w nakrętkę.

Karafka fill&serve Mind została zaprojektowana z myślą o poprawieniu smaku wody spożywanej na zimno. Przefiltrowana woda może być wykorzystywana do przygotowywania napojów gorących. Jednak filtr użyty w karafce nie redukuje z wody wapnia i magnezu, przez co nie zapobiega osadzaniu się kamienia w urządzeniach kuchennych.

Naciśnij i przytrzymaj przycisk start na pokrywce, aż wszystkie cztery paski pojawią się na wyświetlaczu i migną dwa razy. Wskaźnik BRITA Memo rozpoczął odmierzanie czasu. Migająca kropka w prawym dolnym rogu wyświetlacza wskazuje prawidłową pracę wskaźnika Memo. Co tydzień będzie znikać jeden pasek , a pozostałe paski na wyświetlaczu wskazują pozostały czas eksploatacji filtra. Pamiętaj o wymianie filtra co najmniej co cztery tygodnie, aby zadbać o optymalną skuteczność produktu BRITA oraz utrzymać optymalne standardy higieny filtrowanej wody.

Nie ma powodu do zmartwień. W wyniku procesu abrazji małe cząsteczki węgla mogą pojawić się w opakowaniu i w przefiltrowanej wodzie. Cząsteczki te nie mają negatywnego wpływu na zdrowie. W przypadku ich połknięcia zostaną one w niezmienionej postaci wydalone z organizmu w naturalny sposób. W razie dostrzeżenia cząsteczek węgla, BRITA zaleca dokładne opłukanie filtra MicroDisc z obu stron pod bieżącą wodą.

Karafka fill&serve Mind BRITA ma 290 mm wysokości i średnicę 102 mm. Wykonano ją z supernowoczesnego materiału, zapewniającego wyjątkową przejrzystość, a zarazem lekkość i odporność na wstrząsy. Może pomieścić wodę o łącznej objętości 1,3 litra (pojemność lejka 0,5 litra) i z łatwością zmieści się na półce drzwi lodówki. W zestawie znajduje się wskaźnik BRITA Memo, który monitoruje pozostały czas eksploatacji dysku filtrującego.

Nowe filtry BRITA MicroDisc wykorzystują technologię ActivSelect, aby skutecznie redukować substancje negatywnie wpływające na smak, jednocześnie pozwalając na przenikanie cennych minerałów. Każdy filtr MicroDisc jest zrobiony z naturalnego węgla z łupin orzechów kokosowych i posiada miliony mikroporów. To właśnie one wyłapują i zatrzymują niechciane elementy. Dzięki temu możesz się delektować każdym łykiem świeżej, smaczniejszej wody.

Tak. Butelkę BRITA fill&go Active można myć w zmywarce. Aby uniknąć odbarwienia butelki do filtracji wody BRITA, nie należy myć jej razem z brudnymi talerzami, naczyniami, filiżankami itp., ponieważ wszelkie resztki żywności mogą trwale zabrudzić butelkę. Firma BRITA zaleca zdjęcie silikonowej uszczelki przed umyciem produktu w zmywarce. Uszczelkę można myć osobno w zmywarce lub ręcznie.

Przed pierwszym użyciem dysku filtrującego opłucz go dokładnie z obu stron pod bieżącą wodą przez około 30 sekund, aby usunąć drobinki węgla, które mogą się na nim znajdować.

Filtr MicroDisc jest wykonany ze sprasowanego naturalnego węgla aktywnego z łupin orzecha kokosowego i jest dwustronnie pokryty włókniną dla jeszcze lepszej filtracji.

Filtr można ułożyć dowolną stroną ku górze.

Jeden filtr BRITA MicroDisc może przefiltrować do 150 litrów wody. W celu zapewnienia optymalnej higieny i wydajności filtrowania firma BRITA zaleca wymianę filtra MicroDisc co 4 tygodnie. Butelka jest bardzo wytrzymała, dzięki czemu można jej używać wielokrotnie.

Filtr MicroDisc można zutylizować tak samo, jak inne odpady komunalne.

Tak, z tą praktyczną butelką fill&go Active możesz cieszyć się filtrowaną wodą BRITA wszędzie tam, gdzie dostępna jest woda o jakości wody pitnej. Po prostu napełnij butelkę wodą kranową i ciesz się jej smakiem!

Butelka fill&go Active pomieści do 0,6 litra wody.

Nie. Zamrażanie butelki fill&go Active może uszkodzić jej elementy lub filtr MicroDisc.

​Nie. Butelka BRITA fill&go Active jest przeznaczona tylko do wody pitnej, przebadanej zgodnie z przepisami prawa, na przykład do wody kranowej pochodzącej z wodociągów miejskich.

Butelki fill&go Active są dostępne w czterech modnych kolorach: różowym, niebieskim, limonkowym i fioletowym.

Żadna część butelki BRITA fill&go Active nie zawiera bisfenolu A (BPA).

Tak, butelka została zaprojektowana tak, aby pasować do większości standardowych uchwytów rowerowych na bidon.